Що робити та де ховатися: у Рожищі обговорили алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації

18.02.2022

В міській раді відбувся круглий стіл, під час якого порушили питання забезпечення функціонування критичної інфраструктури у випадку подальшої агресії Росії, облаштування укриттів, інформування населення в разі відключення мобільного зв’язку та інтернету.

У четвер, 17 лютого, очільники Рожищенської, Копачівської, Доросинівської громад, начальники відповідальних органів та відомств, керівники структурних підрозділів обговорили дії для забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення, встановлення резервних джерел електропостачання для лікарні та інших соціально важливих об'єктів.

«Всі ми сподіваємося на розв’язання ситуації дипломатичними та політичними засобами без кровопролиття. Але кожен має працювати над тим, щоб жителі наших населених пунктів були готові оперативно реагувати та розглядати різні варіанти розвитку подій. Тому маємо відпрацювати й алгоритм, як діяти в разі виникнення надзвичайної ситуації чи війни», – звернувся до присутніх Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук.

Начальниця відділу мобілізаційної роботи, цивільного захисту, військового обліку та охорони праці Рожищенської міської ради Наталія Старикова повідомила, що одна захисна споруда цивільного захисту є на залізничній станції у селі Переспа. Безпосередньо в місті Рожище для укриття працюючих – п'ять споруд, які передбачені на ПАТ «Укртелеком» (вул. Незалежності, 60а); у Відділі поліцейської діяльності №1 Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області (вул. Незалежності, 93), АТ «Ощадбанк» (вул. Грушевського, 17), у колишньому військкоматі (вул. Мазепи, 108а) та меблевій фабриці (вул. Заньковецької, 39).

Непрацююче населення має ховатися в найпростіших укриттях, тобто у підвальних приміщеннях багатоповерхівок чи льохах, якщо це приватний сектор. Відповідальність за облаштування укриттів несуть голови ОСББ та власники приватних обійсть.

Спеціалісти вже перевірили чимало освітніх та дошкільних закладів саме щодо облаштування укриттів. Адже в разі настання надзвичайної ситуації евакуація їх вихованців та працівників має відбуватися у спеціально облаштовані для цього підвальні приміщення будівель. За словами Наталії Петрівни, у належному стані перебувають захисні споруди у Рожищенському ліцеї №3, в Навізькому ліцеї та у Рожищенському дитсадку №4.

Вячеслав Поліщук наголосив на активізації роз’яснювальної роботи серед населення щодо того, як діяти в умовах можливих надзвичайних ситуацій.

«Профільні підрозділи повинні системно контролювати ефективність і готовність захисних споруд і систем оповіщення. Ми повинні якомога швидше організувати механізм управління населеними пунктами в умовах відсутності мобільного зв’язку та інтернету, а також активізувати взаємодію всіх органів державної, місцевої влади та профільних служб: правоохоронців, рятувальників, тероборонівців», – додав міський голова.

До слова, в Рожищенській територіальній громаді є автомобілі, які спеціально обладнані гучномовцями, тому при виникненні будь-яких надзвичайних ситуацій вони почнуть здійснювати оповіщення населення.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ СІМ’Ї: Як діяти у кризовій ситуаціїНа завершення зустрічі Вячеслав Поліщук наголосив на важливості перевірки та облаштувань точок, де можна набрати воду (колонки). Проаналізувати раціональне використання альтернативних видів живлення, якщо раптом щось трапиться, з’ясувати, де дійсно потрібні мобільні джерела електропостачання і яка їх кількість. Крім того, акцентував увагу на необхідності списків контактних осіб для оперативного оповіщення населення.

Читайте також: Список необхідних речей і продуктів, якими треба наповнити «тривожну» валізу

Поділитися: